Lista 10 przypraw i ziół, których nie może zabraknąć w Twoje kuchni podczas walki z nadwagą!

Czarny pieprz

Czarny pieprz zawiera substancję, która nazywa się piperyna. Nadaje ona ostry smak, ale także zapobiega powstawaniu komórek tłuszczowych. Czarny pieprz w połączeniu z kapsaicyną pomaga spalić tyle kalorii, co 20 minutowy marsz. Poza tym o czym trzeba wspomnieć to fakt, iż czarny pieprz zwiększa biodostępność wielu innych składników odżywczych, co czyni go idealną przyprawą do wszystkich dań.

Cynamon

Ta przyprawa również pomaga w walce z nadwagą. Odnosi imponujące korzyści w regulacji poziomu cukru we krwi, co czyni go idealną przyprawą do osób z cukrzycą. Stwierdzono również, że znacznie zmniejsza poziom trójgilicerydów, złego cholesterolu LDL, oraz całkowitego cholesterolu we krwi.

Imbir

Imbir jest przyprawa rozgrzewającą, która ma silne właściwości przeciwzapalne. Dlatego też prowadzone są  badania, które wskazują, że imbir może mieć właściwości termogeniczne, które pomagają zwiększyć metabolizm. Poza tym imbir jest pomocny w kontrolowaniu wagi, gdyż ma działanie hamujące apetyt.

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski ze względu na zawartość błonnika daje odczucie sytości, a tym samym może być pomocny w zmniejszaniu nadmiernego apetytu. Poza tym zawiera witaminy i minerały, które regulują poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

Musztarda

Nasiona gorczycy mogą być pomocne w zwiększaniu tempa metabolizmu nawet o 25 procent, co oznacza, że wspomagają spalanie kalorii.

Kardamon

Kardamon, to kolejna aromatyczna przyprawa o działaniu termogenicznym, który pomaga zwiększyć zdolność organizmu do spalania tkanki tłuszczowej.

Kminek

Kminek jest przyprawą, która przede wszystkim wspomaga trawienie, a także reguluje poziom cukru we krwi, co jest szczególnie ważne dla osób chorych na cukrzycę.

Kurkuma

Jest to żółto-pomarańczowa przyprawa, która jest podstawą wielu potraw z curry. Zmniejsza gromadzenie poziomu tkanki tłuszczowej, w związku z tym obniża przyrost masy ciała. Może być też pomocna w leczeniu różnych stanów zapalnych, których przyczyną jest otyłość.

Pieprz cayenne

Kapsaicyna zawarta w pieprzu cayenne może pomóc w walce z otyłością poprzez zmniejszenie ilości spożywanych kalorii, wspomaga zmniejszanie masy tłuszczowej i obniża poziomu lipidów we krwi. Poza tym kapsaicyna ma działanie termogeniczne, dzięki czemu może przeciwdziałać spadkowi tempa metabolizmu, co często występuję podczas odchudzania, a tym samym zwiększa metabolizm i spala tkankę tłuszczową.

Żeń szeń

Żeń szeń jest przede wszystkim ceniony za dostarczanie energii, zwiększanie witalności ale również przyspiesza metabolizm, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie spadku masy ciała podczas diety odchudzającej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*